Odporúčané

Na tejto stránke je zoznam toho, čo podľa mňa stojí za prečítanie alebo za pozretie, prípadne je to vhodné na použitie.

Listy Luciliovi, autor Lucius Annaeus Seneca. Poznámka: Výklad od prekladateľa môžete rovno preskočiť. Mne osobne trvalo pár mesiacov, kým som sa tým „prehrýzol“. Bola to strata času, no samotný obsah listov od Senecu stojí za to, aby sa k tomu človek vracal zas a zas.

Zrádná nahodilost – O skryté roli náhody na trzích a v životě, autor Nassim Nicholas Taleb. Poznámka: Túto knihu je problém zohnať v tlačenej forme. Recenzie na túto knihu sú často nedocenené, niektoré myšlienky čítajúci nepochopia a berú ich ako samochválu autora.

Černá labuť, autor Nassim Nicholas Taleb. Táto kniha sa dá čítať aj samostatne bez toho, aby ste čítali Zrádnou náhodilost, avšak bez prečítania Zrádnej náhodilosti môžu čitateľovi ujsť nejaké myšlienky. Predovšetkým z matematickej stránky je dobré prečítať aj prvú spomenutú.

12 stoličiek a Zlaté teľa od autorov Iľf a Petrov. Jedná sa o dve samostatné knihy.

Mních, ktorý predal svoje Ferrari, autor Robin Sharma. Kniha poskytuje jednoduchý návod, ako žiť naplnený život podľa seba a nie podľa očakávania iných. Rovnako ako pri The Hidden Secrets of Money (nižšie), táto kniha by mala byť povinným čítaním na školách.

The Hidden Secrets of Money (videá od goldsilver.com, v júli 2021 dostupné v angličtine s možnosťou titulkov). Informácie v týchto dokumentoch sú stále aktuálne a je na škodu, že sa takéto niečo nevyučuje v školách.

Prehliadač Tor pre prehliadanie internetových stránok. Ktokoľvek, kto používa napr. Google Chrome, dáva prehliadaču povolenie na sledovanie svojich aktivít na internete. Ak používate Edge od spoločnosti Microsoft, dáta sú odosielané do datacentier tejto spoločnosti. Kto si ale neváži vlastné súkromie, pre toho je byť sledovaný najvhodnejším trestom za svoju lenivosť a neinformovanosť.

Vyhľadávač yandex. V skratke, lebo je to téma na knihu – iba úplný imbecil alebo človek neznalý veci používa google.